KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15629527
nr 1562 9527
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 87, kustklippor. Olja på duk, 49x73 cm, yttermått inklusive ram: 62x86 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 11 september 2023
kl 18:59:19
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)